Fotbalové-branky.cz    Specializovaný obchod a dovozce fotbalových branek 

CO BYSTE MĚLI VĚDĚT » Časté dotazy
Časté dotazy

 

Jak u vás za zboží a dopravu zaplatím?
Hliníkové branky, které pro vás budeme objednávat u našich dodavatelů, je zapotřebí po objednání zaplatit předem bankovním převodem. V případě delší dodací lhůty je možné se domluvit na složení části ceny při objednání a doplatku zboží při převzetí.

Ostatní zboží je možné po potvrzení objednávky osobně vyzvednout a zaplatit hotově. Zboží je také možné zaslat na dobírku za paušál 150 Kč.

Jak to funguje s dopravou branek?
Dopravu hliníkových branek vám zajistíme naší přepravní firmou. Pokud máte vlastní možnost přepravy, branky si sami odvezete z našeho skladu. Ceny dopravy konkrétní branky vám rádi na přání předložíme.

Dodáváte zboží i na Slovensko?
Ano, zasíláme branky i na Slovensko. Zboží které je možné odeslat standardní balíkovou přepravou je nyní možní hradit dobírkou.

Proč nenabízíte výrobky českého výrobce?
Přesto, že bychom rádi podpořili českého výrobce branek, nepodařilo se nám zatím najít takového, který by splňoval naše požadavky. Mezi ně patří především kvalita, funkčnost, bezpečnost a v neposlední řadě certifikace všech výrobků.

Musí být fotbalové branky certifikovány?
Z legislativního pohledu nemusí být fotbalové branky nijak certifikovány. Za bezpečnost branky zodpovídá její provozovatel. Problém nastává v okamžiku, kdy dojde k úrazu způsobenému např. pádem branky nebo její destrukcí. V takovém případě bude zjišťováno, zda fotbalová branka splňovala funkční a bezpečnostní požadavky pro tento typ výrobku dle platných norem. Zjistí-li se, že branka těmto normám neodpovídala, veškeré právní důsledky ponese provozovatel bez ohledu na to, za jakých podmínek k úrazu došlo. Z uvedených důvodů nabízíme pouze výrobky certifikované nezávislými certifikačními institucemi.

Co je to EN 748?
Tato harmonizovaná norma upravuje funkční a bezpečnostní požadavky na fotbalové branky o rozměrech 7,32 m × 2,44 m a 5,00 m × 2,00 m. Pokud je tedy fotbalová branka certifikovaná dle této normy, má uživatel jistotu, že branka splňuje funkci fotbalové branky a zároveň, že je bezpečná.

Co je to BS 8462?
Je to britský standard testování funkčních a bezpečnostních požadavků na fotbalové branky do rozměru 6,4x2,13 m.